• 0948 309 336
  • sprava001@gmail.com
  • Trenčín
Blog
Premýšľate nad investovaním? Ukážeme vám výhody a možnosti, kde sa vzdelávať

Premýšľate nad investovaním? Ukážeme vám výhody a možnosti, kde sa vzdelávať

Investovanie na burze má množstvo výhod. Poďme zistiť, ako môže byť táto forma investovania efektívnym spôsobom, ako zhodnotiť svoje peniaze. V článku popíšeme niektoré z výhod investovania do akcií.

Úspešné investovanie na finančných trhoch, vyžaduje určitý stupeň vedomostí a skúseností. Preto v závere článku rozoberieme aj možnosti školení a kurzov o investovaní.

4 výhody investovania na akciových trhoch

Na burze môžeme investovať do rôznych aktív (napríklad, akcie, komodity, ETF, kryptomeny …). Ale najvhodnejší nástroj pre začínajúcich investorov sú jednoznačne akcie.

Poďme sa pozrieť, na 4 výhody, prečo investovať do akcií.

Kapitálový rast

Predaj akcie za vyššiu sumu, ako ste za ňu zaplatili, sa nazýva kapitálový zisk. K tomu dochádza, keď investor zažije výrazný nárast cien akcií. Je to jeden z hlavných dôvodov, prečo ľudia investujú do akcií.

Dividendy

Dividenda je peňažná odmena, ktorá sa vypláca akcionárom ako podiel na zisku spoločnosti. Dividendy sú zdrojom príjmov pre mnohých akcionárov. Výplata dividend môže zvýšiť návratnosť investície do akcií. Znižuje volatilitu cien akcií tým, že podporuje ich cenu. Dividendové akcie sú ideálne, ako zvýšiť príjem k svojmu dôchodku. O dividendách sa viac dočítate na webe – Úspešný na burze.

Likvidita

Akcie, ktoré sú kótované na burze, sú svojou povahou veľmi likvidným produktom a možno ich rýchlo kúpiť a predať prostredníctvom investičnej platformy. To sa nedá povedať napríklad o nehnuteľnostiach, kde svoj dom alebo pozemok môžete predávať týždne až mesiace.

Diverzifikácia

Akciový trh ponúka rôzne finančné nástroje, ako sú akcie, dlhopisy, podielové fondy a deriváty, ktoré investorom ponúkajú širokú škálu cenných papierov, do ktorých môžu investovať podľa ich rizikového apetítu a finančných cieľov.

Investičné školenia a kurzy vám pomôžu investovať múdro

Investovanie na burze je skvelý spôsob, ako zhodnotiť svoje peniaze. Akciový trh však nie je len o vytváraní ziskov. Aby ste predišli tomu, že prídete o peniaze, mal by ste ako obchodníci alebo investori získať potrebné vedomosti.

Školenie pre investorov je vhodné hlavne preto, že hneď na začiatku spoznáte, ako akciový trh funguje. Takisto zistíte, ako sa vyhnúť najčastejších chybám pri investovaní. Investičné kurzy vám pomôžu získať zručnosti, na základe ktorých môžete robiť vlastné investičné rozhodnutia. Už sa nemusíte spoliehať len na banky, ktoré si za správu portfólia účtujú vysoké poplatky.

Pokiaľ ale neviete kde hľadať správne informácie, tak na tejto stránke nájdete prehľadný zoznam kurzov a školení o investovaní na finančných trhoch.